SEPARATORY OLEJU

Separatory oleju i tłuszczu znajdują szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie powstają ścieki zawierające duże ilości substancji tłuszczowych i ropopochodnych. Oznacza to, że separatory oleju i tłuszczu są idealnym rozwiązaniem dla lokali gastronomicznych w tym smażalni ryb, mięsa i frytek, kuchni przemysłowych, hoteli, masarni, ubojni, mleczarni, olejarni, wytwórni chipsów i innych firm z branży spożywczej, a także dla warsztatów i myjni samochodowych. Oczywiście separatory tłuszczu i oleju znajdują też zastosowania w zakładach produkcyjnych i przedsiębiorstwach z innych branż.

Separatory tłuszczu i oleju to rozwiązanie, które pozwala zapobiegać zatykaniu się rur kanalizacyjnych. Wszystko dlatego, że separatory oddzielają substancje tłuszczowe, oleiste i ropopochodne ze ścieków, które w innym wypadku osadzałyby się na ściankach rur kanalizacyjnych. Z czasem osady te zwężyłyby ich średnicę utrudniając odprowadzanie ścieków, aż po całkowite ich zatkanie. Gromadzące się na powierzchni ścieków tłuszcze sprzyjają też gromadzeniu się innych zanieczyszczeń jak choćby resztki jedzenia lub włosy.

Oczywiście jest więcej powodów, dla których warto stosować separatory oleju i tłuszczu. Przede wszystkim tłuszcz, jako substancja lżejsza od wody gromadzi się na powierzchni ścieków, odcinając dopływ tlenu. Powoduje to zachodzenie zjawiska gnicia, które z kolei powoduje wydzielanie kwasów tłuszczowych oraz obniżenie pH ścieków. Konsekwencją takie procesu jest niszczenie rur i ich korozja.

Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowo-Handlowe Pro-Tech ma w swojej ofercie różne separatory oleju i tłuszczu, różniące się licznymi parametrami technicznymi, w tym wielkością i przepustowością, dzięki czemu można dobrać odpowiednie rozwiązanie do konkretnych potrzeb.

Oferowane urządzenia pozwalają w wysokim stopniu redukować zanieczyszczenia ścieków substancjami ropopochodnymi, dlatego ich zastosowanie jest również korzystne dla środowiska. Wszystkie proponowane separatory tłuszczu i oleju dostępne w ofercie Pro-Tech spełniają najwyższe, surowe normy polskie i unijne.